תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

אוכל לגורים: אוכל בריא לגורי חתולים וגורי כלבים | רויאל פט

Posted by royalpet 20/12/2017 0 Comment(s)

אם אימצתם גור כלבים או גור חתולים, הרי שכעת יש לכם המון אור ואהבה בבית, וזאת הודות ליצור הקטן והמושלם שמשמח אתכם בכל רגע.

 

גורי כלבים וחתולים חייבים לגדול בתנאים הטובים ביותר, החל מהקניית סביבה חמימה לגור, בנקיטת משנה הזהירות בזמן משחק, וכמובן באוכל שאתם בוחרים להאכיל אותם. לשם כך חשוב לדעת מהו אוכל בריא לגורים וממה כדאי להימנע כאשר מאכילים אותם.

 

אז כיצד מתאימים אוכל לגורים?

כאשר יש לכם גור חדש בבית, חשוב להתאים אוכל לגורים לסוג הגזע של הגור, לשיניים החדשות שלו ולמצבו הבריאותי. לדוגמא: גור מגזע גדול במיוחד יצטרך לאכול כמות גדולה יותר של אוכל מאשר גזע קטן וזאת על מנת לסייע להתפתחות התקינה שלו. אם החתול שלכם הינו גור שעדיין יונק, תצטרכו במקרה הזה להאכילו באוכל מיוחד לגורי חתולים היונקים מבקבוק האכלה מיוחד. לכן חשוב מאד לקחת את הגור לבדיקה אצל וטרינר, על מנת להתאים לגור את סוג האוכל הבריא ביותר עבורו.

צריכת חלבון מהחי

גם גורי חתולים וגם גורי כלבים עליהם לצרוך חלבון מהחי. החלבון מסייע לגורים לפתח את השרירים ולבנות את גופם בצורה יעילה, תוך שהחלבון עליו להיות מופק מבשר כבש, עור, בשר בקר, דגים וביצים. חשוב לבחור אוכל לגורים שמכיל את כלל החלבונים הדרושים, אך יש להתאימו לגורים גם בדרך ההגשה וגם בכמויות.

 

הקפדה על משקל תקין

חשוב להגיע מידי תקופה ולשקול את גור הכלבים וגור החתולים שלכם גם שהם מתבגרים. בדיקת משקל תעיד על כמויות האוכל והצורך להקטין או להגדיל אותן, היא תעזור לבחור את סוג האוכל לגור הכלבים או לחתול, והיא תעיד על הצורך בהפסקת האכלה של הגורים במאכלים שאינם בריאים כמו: עצמות עוף, שאריות לחם, מאכלים מתובלנים וחטיפים שאינם מיועדים לגורים או לחיית המחמד שלכם, שעלולים להכביד על משקלם ולגרום לעומסים במפרקים ובעיות בשלד הגוף.

לסיכום, כאשר אתם בוחרים אוכל לגורים - וודאו כי האוכל מכיל את כל המרכיבים המתאימים והאיכותיים להתפתחות הגור, נסו להימנע ממאכלים שמכלים דגנים כמו תירס, שרק מנפחים את האוכל אבל לא באמת מזינים, ווודאו כי האוכל מועשר בתוספי מזון כמו גלוקוזמין וכוינדרוטין, שמגנים על סחוסי המפרקים ומונעים בעיות בשלד ובעצמות. 

Leave a Comment