תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

רכיבים חשובים במזונות חתולים

Posted by royalpet 09/12/2019 0 Comment(s)

חתולי פרא ניזונים מבעלי החיים שהם מצליחים לצוד והם ובהחלט ציידים מעולים. רוב האנרגיה של החתולים מגיעה מחלבונים ושומנים שנמצאים בחיה שנטרפה, ולכן, המזון שמתאים לחתולים צריך להיות דומה למזון שאבות אבותיהם נהגו לצרוך. במקרה שהחתול יאכל מזון שמורכב מאבות מזון אחרים (שאינם שומנים וחלבונים), עלול המזון לפגוע בו.

על החשיבות הרבה של החלבון במזון החתולים

חלבון מן החי הוא הרכיב החשוב ביותר עבור החתולים ועליו להגיע מדגים או מבשר. בעת בחירת המזון חשוב לבדוק שהרכיבים: דגים או בשר מופיעים בתחילת רשימת הרכיבים. 

הרכיב הבריא ביותר הוא בשר טרי, במקום השני נמצא בשר מיובש, במקום השלישי נמצא קמח מסוג בשר ובמקום האחרון יהיו תוצרי לוואי של בשר. במילים אחרות: המזון הבריא ביותר עבור החתול יהיה מזון שעבר כמה שפחות תהליכי עיבוד. 

כמו כן, רצוי שהמזון לא יהיה שאריות, אלא החלק האיכותי של החיה. בנוגע לאחוזי החלבון ניתן לומר שחתול בריא זקוק ל-30% חלבון במזון לכל הפחות בעוד גורים זקוקים לכמות רבה יותר. עם חלוף השנים, זקוק החתול לכמות נמוכה יותר של חלבון.

האם הדגנים הם אסון?

הוספת דגנים, כמו למשל: חיטה ותירס, גורמת למזון לשקול יותר. מכיוון שקל לגדל את הדגנים ומשום שהם זולים, החלו היצרנים להוסיף אותם למזון ועל ידי כך לייצר אשליה של כמות מזון רבה. הצרכנים אולי רכשו את המזון גדוש הדגנים בעבר, אך היום, כתוצאה מעלייה ברמת המודעות בנוגע לתזונה של בני האדם וגם של חיות המחמד, החלו כמויות הדגנים שבמזון לרדת.

 בעלי החתולים יודעים שתוספות הדגנים מאפשרות ליצרנים לבצע מניפולציות והם מודעים לכך שהדגנים אינם בריאים לחיית המחמד שלהם. כאן חשוב להדגיש שלמרות שהדגנים קיבלו הרבה ביקורת, כאשר מדובר על כמות מעטה, הם יכולים לתרום לחתול. הבעיה נוצרת רק כשהמזון מכיל הרבה דגנים עם פחמימות ריקות. לצערנו, היצרנים אינם מחויבים לציין את כמות הפחמימות שיש במזון.

שילוב בין אוכל רטוב ואוכל יבש

לצד חשיבות האכילה של מזון יבש, חשוב שהחתולים יאכלו גם אוכל רטוב ובאופן קבוע. מזון יבש מספק לחתולים כמעט את כל הרכיבים שנחוצים להם חוץ ממים, ומכיוון שחתולים לא מרבים בשתייה, המזון הרטוב חיוני עבורם. 

חתול שלא שותה מספק מים עלול לסבול מדלקות בדרכי השתן ואוכל רטוב כמו למשל: מעדנים או שימורים יכולים למנוע את התפתחות הדלקות. כמובן שחשוב להניח קערית עם מים טריים או אפילו לרכוש לחתול מזרקת מים כדי לעודד אותו לשתות יותר.

אוכל לחתולים קונים ברויאל פט – גם בריא וגם טעים (לחתולים)

במידה שאתם מעוניינים לרכוש מזון איכותי לחתול שלכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו – אל רויאל פט. החברה שלנו משווקת מזון איכותי לבעלי חיים שונים, לרבות חתולים, ומציעה שפע מוצרים ברמה גבוהה. 

תוכלו לבצע הזמנות בקלות מהחנות המקוונת שלנו וליהנות ממחירים משתלמים ומשירותי משלוחים עד לביתכם. נוסף על כך, תוכלו לרכוש מאתנו ציוד לבעלי חיים.

במידה שיש לכם שאלה או בקשה, אתם מוזמנים לצור קשר דרך הטלפון או המייל או למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם!

Leave a Comment