תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

ציוד למכרסמים

Posted by royalpet 09/12/2019 0 Comment(s)

אם החלטתם לצרף לבית חבר חדש שהוא לא אחד מהחברים הפופולאריים המוכרים – כלב או חתול, אלא מכרסם, חשוב שתדעו כיצד לספק מענה לצרכיו, שכן גם אם מדובר על מכרסם שאינו דורש טיולים וזריקת פריזבי או  חתול – לו אסור להפריע בשעת היופי, עדיין יש למכרסם דרישות. 

ישנם מגוון סוגים של מכרסמים שיכולים להפוך להיות לחלק מהמשפחה, ביניהם: אוגרים, גרבילים, עכברים, שרקנים, ארנבים ואפילו חולדות. המכרסמים נחשבים לחיות נקיות ביחס לבעלי חיים אחרים ולא קשה לגדל אותם. כמו כן, הם עדינים ושקטים. יחד עם זאת, יש לכל סוג של מכרסם אופי והתנהגות משלו ורצוי להכיר את המאפיינים שלהם לפני שבוחרים את הסוג. במאמר זה נתמקד במכרסם הפופולארי ביותר מכל המכרסמים, מכרסם זה הוא – האוגר. 

על האוגר וצרכיו 

האוגר זוכה לפופולאריות רבה, בעיקר בקרב משפחות עם ילדים. האוגר פרוותי, קטן ומתוק ומצחיק לראות אותו מהלך במשך שעות בגלגל (הוא בהחלט יכול לתת מוטיבציה לאנשים שמעוניינים לבצע יותר פעילות ספורטיבית). והנה הזכרנו חלק בלתי נפרד מהציוד שנחוץ לאוגר – הגלגל המפורסם.

 למרות שהאוגר מאוד חמוד, הוא לא מאוד חברותי, וגם אם יכולותיו הספורטיביות מרשימות, הוא אוהב לישון ונהנה לבלות את זמנו בצורה זו. 

במידה שרוכשים מספר אוגרים, רצוי להפריד ביניהם ולרכוש לכל אחד כלוב משלו, הסיבה לכך היא שהאוגרים יכולים לפגוע אחד בשני. 

הזכרנו את הכלוב שנחוץ לגידולו של האוגר. את הכלוב יש למקם ליד אנשים, הקרבה חיונית לאוגר ובמידה שהכלוב ימוקם ליד אנשים, הוא יצליח להתרגל אליהם. כמו כן, חשוב לדאוג לכך שהכלוב יימצא במקום שקט, בעיקר בזמן שבו האוגר ישן – במהלך היום. 

כדי שהאוגר יוכל לבנות לעצמו את "היכל השינה", הוא זקוק לחומרים נעימים שמתאפיינים ברכות. צמר, נייר טואלט עדין או מגבות נייר רכות יוכלו לאפשר לאוגר לבנות לעצמו מקום הולם לשינה. 

בנוגע לגלגל - חשוב לבחור בגלגל יציב וחזק שיימצא בתוך הכלוב, כאשר הגלגל צריך להתאים לגודלו של האוגר. 

נוסף על כך, האוגר אוהב צעצועים שניתן ללעוס, כמו למשל: צעצועים שעשויים מעץ ללא כימיקלים וללא צבע. כמו כן, האוגר אוהב קרטונים. במידה שנותנים לאוגר קרטונים, יש לוודא שהם לא מכילים הרבה דיו, כאשר רצוי שהם לא יכילו דיו בכלל. נוסף על כך, ניתן להניח בכלוב צעצועים עליהם אפשר לטפס - חבלים אורגניים או סולם מעץ יכולים להיות מתנה יפה מאוד ולהתקבל בשמחה על ידי האוגר.

ומה לגבי מזון לאוגרים?

חשוב מאוד שלא להאכיל את האוגרים בכמות רבה מדי של מזון. יש להאכיל את האוגרים במזון שמיועד לאוגרים, מזון זה עשוי מפתיתי ירקות, תירס ודגנים. כמו כן, יש לספק לאוגרים פירות טריים וירוקים. תפוחים, ברוקולי ומלון הם חלק מהאפשרויות. את הירקות יש להשאיר עם הזרעים והקליפה. 

נוסף על כך, חשוב לספק לאוגר מים טריים. בקבוק קשית יכול להיות פתרון מצוין משום שהוא לא יזדהם בצואה ומזון. יש להקפיד על מילוי הבקבוק בתדירות גבוהה – בכל יום, ולשטוף אותו אחת לשבוע.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על ציוד שנחוץ לאוגרים ושאר מכרסמים או לרכוש מוצרים איכותיים? אם התשובה חיובית, אתם מוזמנים לצור קשר עם החברה שלנו – רויאל פט

Leave a Comment