תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

רכיבים חשובים במזונות כלבים

Posted by royalpet 09/12/2019 0 Comment(s)

במהלך השנים האחרונות חלה עלייה משמעותית ברמת המודעות בנוגע לתזונה נכונה, וכמו שאנשים רבים החלו להקפיד לאכול מזון בריא ולהפחית באכילת מזון מהיר (בין היתר), החלו בעלי כלבים לבחור בקפדנות את המזון שהם נותנים לכלביהם. 

היום, כבר לא מספיק לבעלי כלבים שרוצים לשמור על כלבם בריא ומאושר להביט על התמונה שהודפסה על מוצר מזון זה או אחר, והם רוצים לדעת מהם הרכיבים של המוצר, כך, ניתן להעריך האם הוא אכן בריא, טעים והאם הוא מספק לכלב את הרכיבים שחיוניים עבורו. 

תזונה נכונה יכולה למנוע בעיות רבות

מזון כלבים בריא ומזין יכול למנוע בעיות רבות, ביניהן: השמנה וסוכרת. בעלי כלבים שמקפידים לספק לכלב שלהם מזון בריא ודואגים לכך שהוא יבצע פעילות ספורטיבית מדי יום, יכולים להפחית את הסיכונים לכך שהוא יסבול מסוכרת ומהשמנה. 

כמו כן, ישנה סברה שלפיה מזון שאינו בריא יכול לגרום לכלבים לחלות בסרטן. מדובר על סברה שלא הוכחה באופן חד משמעי, אך היא עדיין קיימת. 

כדי לדעת האם המזון שמסופק לכלב אכן בריא ומזין, יש לבחון את הרכיבים שהוא מכיל, אך לפני כן, יש להבין מהם רכיבי המזון החיוניים הללו.

תזונה טובה לכלבים – מהם רכיבי המזון שצריכים להימצא במזון הכלבים?

מכיוון שבמקור הכלבים הם ציידים, הם נחשבים לחיה שזקוקה לדגים או לבשר בקביעות. אכילת הבשר מספקת לכלבים חלבונים שנחוצים לגופם ומתחזקים את שריריהם.

 כדי לבחור את מזון הכלבים בצורה נכונה, יש לבחון את המרכיבים של המזון ולוודא שבחמשת הרכיבים הראשונים שמופיעים ברשימה יש לפחות שני מקורות חלבון שמגיעים מהחי ושהם כוללים בשר טרי או בשר מיובש. 

במידה שמופיעים ברשימה יותר קמח דגים, קמח עוף או קמח בשר מאשר בשר מיובש או בשר טרי, מדובר על מזון שאינו כל כך איכותי. אם הקמחים אינם מופיעים כמרכיבים הראשונים, ייתכן שמדובר על מזון שאיכותו סבירה, אך הוא לא מאוד איכותי. במידה שמופיעים ברשימה תוצרי לוואי מבשר, הרי שמדובר על מזון שאינו בריא. 

נוסף על בחינת מקורת הבשר, חשוב לבדוק את סוג הפחמימות. הרבה חברות שמשווקות מזון כלבים מציינות בגאווה שהמזונות שלהם אינם מכילים דגנים. חשוב שלא להתייחס לכל הדגנים כלא בריאים, אך יחד עם זאת, זה נכון שמזון שאינו מכיל דגנים עשוי להיות בריא יותר מאשר מזון שמכיל דגנים. 

במידה שהמזון מכיל דגנים, חשוב לבחון את הכמות של הדגנים ואת המקור שלהם. רצוי שלא לרכוש מזון כלבים שמכיל הרבה גלוטן, חיטה, אורז ותירס וכן, קמחים מסוגי הדגנים הללו. 

במידה שהדגנים מופיעים בתחילתה של רשימת הרכיבים, סביר להניח שיש במזון כמות רבה מדיי של פחמימות. דגנים זולים מלאים בפחמימות פשוטות, כאשר כמות הסיבים התזונתיים בהם מעטה מאוד. הפחמימות הפשוטות גורמות לעלייה חדה ברמות הסוכר בדם, כאשר לאחר העלייה הרמות יורדות מהר וגורמות לכלב להיות רעב ועייף, התוצאה של הדבר עשויה להיות השמנה וסוכרת. 

אם אתם מעוניינים לרכוש מזון איכותי, טעים ומזין לכלב שלכם, אתם מוזמנים לבחון את החנות המקוונת שלנו – רויאל פט, שמציעה מגוון נרחב של מזונות איכותיים.

Leave a Comment