תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

טיפים לחינוך כלבים לצרכים

Posted by royalpet 22/02/2018 0 Comment(s)

כל הכלבים יכולים וצריכים ללמוד לעשות את הצרכים שלהם בכל גיל. נכון שגורים צריך לחנך ביותר סבלנות משום שהם לגמרי חדשים בעולם, תינוקות של ממש שצריכים להבין בכלל מה רוצים מהם ומה לא בסדר בעשיית צרכים בבית, אבל זה אפשרי. להפך, אפילו. ככל שמלמדים כלבים יותר מוקדם את עשיית הצרכים במקום הנכון כך נפטרים מהרגלים רעים שהצליחו לרכוש במקומות אחרים שבהם לאף אחד לא הייתה סבלנות ללמד אותם מה נכון. אם כך, כל מה שצרי לעשות זה להבין נכון את המלאכה ולהצטייד בהרבה סבלנות, נחישות ורגישות ולהתחיל. זכרו כי גם אם זה אינו נעים לכם לטרוח ולהתעצבן, המחיר הרגשי שההימנעות מחינוך גובה מהכלב גבוה מאוד, משום שהוא מרגיש שכועסים עליו ואינו מבין למה אם לא מסבירים לו ומראים לו.

 

חינוך גורים

מכיוון שגורים אינם יכולים להתאפק זמן רב נסו להקדים רפואה למכה וללמד אותם בעזרת העיתון המפורסם, אלא שלא כדי להכות אותם על האף כמו שחושבים בטעות, אלא כדי להניח להם לעשות צרכים על העיתון ואחר כך לפנות החוצה. זכרו שהם יכולים להשתין בתכיפות גבוהה מאוד כך שאי אפשר באמת לצאת אתם החוצה כל הזמן, אלא להרגיל אותם שלא עושים צרכים על הרצפה ועל הרהיטים. זה השלב הראשון של החודשים הראשונים לחייהם. זה לא ריאלי לצפות מהם להתאפק המון זמן ולכן בחודשים הראשונים אתם תצטרכו להיות גמישים ולהשקיע בהם יותר זמן ופעילות מאשר בגיל מאוחר יותר.

 

סימון טריטוריה והגבלתה 

חשוב לזכור שאסור ללוח ולוותר על עשיית צרכים בכל מקום משום שאחרת זה הופך להרגל שאי אפשר להיפטר ממנו. חובה לטפל בכל מקרה כזה מיד. זהו סימון טריטוריות ולכן יש לתחום אותן והעיתון הוא זה שמספק לכם את האמצעי לכך. הוא מבדיל בין העיתון לבין הרצפה וכשתוכלו כבר להוציא אותו מהבית הוא יזהה את העיתון עם ריח הפרשה שלו שתניחו אותו בחוץ. כך יפרש ויבין את ההקשר שבין הצרכים שלו למיקום הרצוי.

 

המעבר אל מחוץ לבית

זה הרגע שלו חיכיתם משום שאז הכלב מתחיל להבין שחובה לחכות עד שיוצאים החוצה לטיול לעשיית צרכים. מכיוון שזה מתחבר גם ליציאה הראשונה שלו לטיול עם חגורה, כדאי גם להתחיל להרגיל אותו לקולר אם טרם עשיתם זאת עד עכשיו. החיבור של החגורה לקולר ישמש לו גם סימן שאתם עומדים לצאת לטיול והוא יבין ויתאפק לאחר שלמד שצרכים עושים רק בחוץ. אם טרם ניסיתם זאת נסו לתרגל אתו צעידה עם רצועה כדי שיבין זאת שהוא חייב לציית לכם. הרי עד כה היה רגיל להיות חופשי בבית או בחצר וכעת הוא אינו יכול לעשות מה שהוא רוצה. כך שבלי קשר לצרכים גם זה שלב חשוב מאוד להבנתו. התחילו בנשיאתו על הידיים כדי להרגיל אותו לרחוב הסואן וכדי שיבין מה הוא רואה, והתחילו במקומות נקיים יחסית משום שגורים עדיים רגישים לזיהומים שונים למרות שבשלב זה הם אמורים להיות כבר מחוסנים. בדיוק כמו תינוקות גורים לא חושפים לזיהומים שקרובים אליהם כל כך מטבע הדברים במהירות אלא בהדרגה ורק לאחר שמוודאים שהם לגמרי מחוסנים.

 

טיולים סבלניים

הטיולים עצמם צריכים לקחת זמן כדי שהם ילמדו את השטח ולא ייבהלו ממנו ותוך כדי כך גם יוכלו לעשות את הצרכים שלהם מדי פעם, ולהתרגל לחוויה. נסו למשוך אותם אם הם לא משתפים פעולה על ידי משחק אתם או מטעמים שתיקחו אתכם כדי לפתות אותם בכל מקרה הם חייבים בסופו של דבר ללמוד להתרגל לטבע ולא לחשוש ממנו.

 

דברים שיכולים לעזור

Leave a Comment