תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

לשחק עם הכלב - על חשיבותם של משחקים לכלבים

Posted by royalpet 16/03/2020 0 Comment(s)

כלבים הם כמו ילדים קטנים, אוהבים מאד לשחק ולהשתעשע עם חפצים שונים וגם עם בני הבית האהובים עליהם.


חשיבותם של משחקים לכלבים

מעבר לאינטראקציה עם הסובבים, כלבים אוהבים גירויים מלאי עניין מגיל צעיר. הכלבים המתבגרים, חלקם עדיין אוהב לשחק ומקצתם מעדיפים לחדול מכך.
הכלבים אוהבים לשחק משחקים אשר משפרים את הקואורדינציה והלמידה שלהם על עצמם ועל היכולות המנטליות והפיזיות שלהם.
באמצעות המשחקים, הכלבים לומדים כישורי חיים אשר יסייעו להם לכל אורך הדרך, כמו לדוגמה שליטה על עוצמתה של הנשיכה כדי שהאדם הננשך לא יסבול מכאבים או מפציעה.


סוגי המשחקים להנאתם של הכלבים

קיימים משחקים שבהם הכלב משחק לבד עם משחקים שונים שבעליו קנה עבורו או לחילופין משחקים עם כלב אחר, עם אחד מבני המשפחה או עם חיה אחרת.


הכלב משחק עם עצמו

כלבים רבים יודעים להעסיק את עצמם באמצעות עצמים שונים כמו כדור או עצם מפלסטיק ומשחק זה יכול לארוך פרקי זמן ארוכים. בחלק מהמשחקים קיים מזון בתוך חלל המשחק ולכן הכלבים עושים כל שניתן כדי לפרק אותם ולאכול את התכולה אשר ממתינה להם.


משחקים עם אחרים

כאשר הכלב מעוניין לשחק הוא מפזר הבעות שונות כדי שהגורמים האחרים יבינו את כוונתו. חלק מהכלבים ישתחוו אחרים יתקרבו ויתרחקו לסירוגין, יגרדו באמצעות כף רגלם הקדמית או יבצעו הבעות אחרות כדי לקדם את הליך המשחק. גם הכלבים כמו הילדים מחליפים ביניהם תפקידים במהלך המשחק כדי ללמוד זה על זה, תוך כדי השתוללות ורדיפה זה אחרי זה.
מעמדו של הכלב נקבע בהתאם להצלחותיו במשחקים השונים. מי שמנצח בחלק ניכר מהמשחקים הופך להיות גורם חשוב מבין חבורת הכלבים.


סוגי הצעצועים של הכלבים 

כדורים בצבעים ובהרכבים שונים אשר מיוצרים ייעודית לכלבים. הכלב משחק, מקפיץ, מגלגל, תופס ונהנה מכל דקה. 
צעצועים מצפצפים
מטרת הצעצועים הללו היא ללמד את הכלב מתי הנשיכה שלו גוררת כאבים אצל הגורם הננשך כדי שיחדל מכך. דפוס הלמידה הזה לא תמיד עובד וכלבים רבים ממשיכים ללעוס אותם בהנאה עצומה למרות ההתרעה על הנשיכה הכואבת.
עצמות דחוסות אשר עשויות מעור פרה, אזני חזיר או אזני פרה אשר עברו עיבוד. כדי ליצור עניין, המשחקים הללו מיוצרים בכמה דגמים כמו חישוק, סיגר, כדור עצם ועוד. שחיקה של הצעצועים עלולה לגרום לבליעת כל המשחק או חלק ממנו ובשני המקרים מדובר בנושא מסוכן.

 

צעצועים שונים אשר מטרתם היא ניקוי השיניים של הכלב 

כיוון שקשה לצחצח את שינים של הכלבים, השימוש בצעצועים ובחבלים דנטליים אשר נועדו לכך יוצרים מצב חדש בו האנזימים לניקוי השיניים מבצעים את הפעילות הנדרשת בפה והכלבים נהנים ללעוס אותם. גם במקרה זה לעיסה מוגברת עלולה לפרק את המוצר ולכן יש לבחון את ההתנהלות בשבע עיניים.


צעצועי האכלה 

קיים היצע גדול מאד של צעצועי האכלה אשר מטרתם היא להפעיל את מוחו במקביל להפעלת פיו. הוא מבין שעליו לבצע כמה פעולות לא פשוטות כדי לזכות במזון אשר ממתין לו בתוך הצעצוע והוא עושה כל שניתן כדי להגיע לכך.

Leave a Comment