תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

במה שונה אוכל לכלב עם צרכים מיוחדים מאוכל רגיל?

Posted by royalpet 10/09/2020 0 Comment(s)

שלוש פעמים ביום (לפעמים יותר ולפעמים פחות), אתם ממלאים את קערת המזון של כלבכם ועם הפקודה "בתיאבון", הוא רץ אליה וזולל את המזון בתאווה. כמעט תמיד, בחירת המזון לכלב מבוססת על העדפה אישית שיש לבעלים למותג ספציפי או על המלצה חמה. 

לצד הכלבים שלא סובלים מרגישויות או בעיות רפואיות, ישנם כלבים המוגדרים כ"כלבים עם צרכים מיוחדים", ולהם יש לרכוש שק מזון ייחודי. מהם צרכים מיוחדים? כל בעיה הדורשת בהתייחסות מיוחדת. כיום, מותגי המזון הגדולים מציעים מגוון רחב של מזונות איכותיים המותאמים בדיוק לכלבים בעלי הצורך המיוחד. ניתן לרכוש מזונות המותאמים למצבים הבאים:

 

  • מזון המסייע לטיפול דנטלי
  • מזון לכלבים מסורסים / כלבות מעוקרות
  • טיפול בכליות
  • טיפול בהשמנת יתר בכלבים
  • טיפול בלב ובכבד
  • מזון המתאים לטיפול באלרגיות בעור ועוד...

 

"האם הכלב שלי זקוק למזון לכלבים עם צרכים מיוחדים?"

ההמלצה על החלפת האוכל – מאוכל רגיל אל אוכל לכלב עם צרכים מיוחדים, תינתן מפורשות ע" הווטרינר. אפשרות החלפת המזון עולה באופן טבעי בעת בדיקות תקופתיות שאתם מטפחים אצל הווטרינר המטפל. לעתים, הווטרינר מוצא באמצעות בדיקות או התרשמות מהכלב בעיות שונות (לדוגמא: בעיית עור). ישנם מזונות שלא רק שלא תורמים לטיפול בבעיית העור, אלא לעתים גם גורמים לה או מאיצים אותה. כחלק מהטיפול שמציע הווטרינר, מומלץ לעבור גם למזון מסוג אוכל לכלב עם צרכים מיוחדים.
 

 

"אז מדובר אם כן על מזון רפואי?"

אוכל לכלב עם צרכים מיוחדים הוא סוג של מזון רפואי, בהחלט. ישנם בעלי כלבים שנבהלים מהתיאור של המזון כ"רפואי" ומדמיינים לעצמם מזון קצת פחות אטרקטיבי. אז כבר עכשיו אפשר להרגיע אתכם ולומר לכם שהכלב לא יחוש בטעם ולא ירגיש כי הוא יוצא דופן מחבריו על ארבע. המזון הרפואי הוא בסך הכל מזון המכיל מרכיבים ייחודיים שאין במזונות רגילים. 
 

 

"המזון הרפואי יהפוך להיות המזון הקבוע של הכלב שלי?"

לא תמיד. כל עוד מדובר על בעיה כרונית שיש לכלב כדוגמת אלרגיה, סביר מאד כי המזון המותאם לכלבים עם צרכים מיוחדים יהיה המזון הקבוע שלו. עם זאת, במקרים בהם המזון הרפואי מומלץ לטובת התאוששות לאחר ניתוח לדוגמא, המזון הרפואי יינתן לפרק זמן קצוב ומוגבל. לאחריו, תוכלו לשוב ולהאכיל את כלבכם במזון אליו הוא רגיל.

 

"האם המזון הרפואי יקר יותר ממזון רגיל?

לשמחתכם, תוכלו לרכוש מזון רפואי לטיפול בבעיות השונות של כלבכם במחירים כמעט זהים למזונות רגילים. כאן באתר שלנו, תוכלו להתרשם משקי המזון של המותגים הנבחרים, המציעים אוכל לכלבים עם צרכים מיוחדים. השקים מוצעים בגדלים שונים (5 ועד 12 ק"ג), כאשר על חלקם אנו מציעים מבצעים מתחלפים כך שכדאי להתעדכן.
 

נשמח להמליץ ולסייע לכם בבחירת שק המזון המתאים ביותר לכלבכם! התקשרו אלינו – 09-8002121

 

 

Leave a Comment