תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

אימצתם כלב? זה הציוד שתזדקקו לו!

Posted by royalpet 20/07/2020 0 Comment(s)

איזה כייף שיש המון חברים, ובעיקר כאלו על ארבע שממלאים אתכם באהבה ומאפשרים לכם ליהנות מהסיפוק שבנתינה. רגע לפני שאתם מגיעים לביתכם ומכירים לכלבכם את הבית החדש שלו (צפו לשמחה, קפיצות והתלהבות), דעו מהו הציוד הבסיסי שעליכם לרכוש. 
 

מיטה

כלבכם עתיד לישון לפחות כ-14 שעות ביום, בעוד גורים צוללים אל שינה עמוקה, מתוקה וארוכה יותר של כ-18 שעות. דאגו לחברכם החדש למיטה נוחה, נעימה ורכה. התחשבו בגודלו הנוכחי, ובמידה ומדובר על גור שעתיד לגדול, יש לרכוש מראש מיטה גדולה יותר (כך תחסכו הוצאה כספית נוספת בעתיד). המיטות מיועדות לרוב לכלבים שעתידים לגדול בבית, ואילו מלונות מתאימות לכלבים שעתידים לגור בחצר.

 

רצועה וקולר

את כלבכם תוציאו לטיול לפחות שלוש פעמים ביום (אלו מכם שרוצים לפנק קצת יותר – גם 4 פעמים). במידה ואתם מאמצים גור, יש להתחשב בהמלצות הווטרינר באשר לחשיפת הגור שאפשרית רק לאחר מתן החיסונים. חשוב לציין כי החשיפה של הגור לסביבה – לכלבים ואנשים, תשפיע במידה רבה על אופיו ועד כמה הוא יהיה חברותי. רצועה וקולר חיוניים לכל סוגי הכלבים ובכל גיל, וזכרו: אין לטייל מחוץ לבית עם כלבים משוחררים, אלא אם מדובר על גינות כלבים. 

 

כלי לאוכל ולמים

האם אפשר לאלתר לכלבכם כלים מזדמנים למים ולאוכל? כן. האם כדאי לעשות זאת? לא ממש. כדאי שלכלבכם יהיו הכלים ש"שייכים לו" – אלו שהוא יודע לזהות ולהריח. לא אחת אנו נשאלים האם כדאי לבחור בכלי אחד למים ולאוכל (כלי אחד מחולק) או בכלים נפרדים. הבחירה שלכם צריכה להתבסס על העדפה אישית בלבד, אך כן כדאי להבטיח שכלי המים יהיה גדול מספיק. כך, תוכלו למלא בכל בוקר את כלי המים, ולהבטיח כי הכמות תספיק לכלבכם עד לשובכם. 

 

שק אוכל

השאלה "איזה אוכל הכי מומלץ לכלבים" דומה לשאלה "מהו הרכב הכי מומלץ". מובן כי אין תשובה אחת, והתאמת האוכל מתבצעת בהתאם למאפייניו של הכלב. בגדול, הפרמטרים העיקריים שצריך לקחת בחשבון הם את גיל הכלב – אוכל לגורים, בוגרים או מבוגרים, וגודלו (כידוע, מתבצעת תחימה בין אוכל לכלבים קטנים ואוכל לכלבים גדולים). פתוחות בפניכם אינספור אפשריות – ממזון המבוסס על דגים או בשר, מזון עם או בלי דגנים, מזון רפואי וכיוצא בזה. 

 

חטיפים

ישנם אלו שלא ימהרו לרכוש חטיפים, אך אנחנו ממליצים עליהם בחום מסיבה פשוטה: הם יסייעו לכם לחנך ולחזק את כלבכם. כל עוד אתם מאמצים גור, האחריות על חינוך והקניית הרגלים, לגמרי עליכם. חטיפים יאפשרו לכם לחזק את הכלב בחיזוקים חיוביים על התנהגויות רצויות, וכך גם להטמיע אותן. בהתאם לגילו וגזעו של הכלב, נמליץ לכם על החטיפים המתאימים ביותר.

 

"מהו התזמון המומלץ לרכוש את הציוד לכלב?"

כל עוד אתם יודעים איזה כלב אתם עתידים לאמץ (גיל וגזע/גודל), מומלץ מאד לרכוש את הציוד לפני האימוץ. מדוע? משום שכך אתם מבטיחים כי כל הציוד הנדרש לכם כבר נמצא ברשותכם וממתין לכם ולכלבכם. עם זאת, לעתים מגיעים לימי אימוץ או לעמותות בידיעה כי רוצים לאמץ כלב, אך מבלי שיודעים איזה כלב. במקרים כאלו כדאי שלא לרכוש ציוד מראש, אלא רק לאחר שברורה לכם זהותו של הכלב. 

Leave a Comment