תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

מזון לכלבים – איך בוחרים במזון איכותי?

Posted by royalpet 18/08/2020 0 Comment(s)

אתם מעניקים לכלבכם אהבה ללא גבולות, מחסנים אותו ומטפלים בו אצל וטרינר אמין ומוערך וגם מאכילים אותו במזון שככל הידוע לכם, איכותי ובריא. כמעט תמיד, הבחירה בשק מזון ספציפי הינה תוצר של המלצה חמה שהתקבלה מחברים טובים, קריאת חוות דעת ברשת או העדפה אישית למותג מסוים בעקבות חוויה טובה.

לעתים, מבלי שאתם כלל מודעים לכך, אתם מאכילים את כלבכם במזון לא איכותי. לשמחתכם, לא מאוחר אף פעם להחליף מזון, אך תשמחו בעיקר לדעת כי תוכלו לזהות מזון איכותי בעצמכם. איך? באמצעות קריאת מרכיביו המפורטים במלואם על גב שק המזון.

איך מזון שאינו איכותי יכול להשפיע לרעה על בריאות כלבכם?

  • במקום להעניק אנרגיה, המזון גוזל אנרגיה
  • תחושה של שובע מעיק ומעייף
  • תהליך עיכול מורכב ולעתים אף בעיות עיכול


טיפ הזהב: ככל שרשימת המרכיבים קצרה יותר, כך יותר טוב!

מדובר אמנם על טיפ כללי מאד, אך הוא יכול לסייע לכם רבות בסינון שקי מזון שאינם ראויים לכלבכם. ככל שרשימת המרכיבים קצרה יותר, כך המזון יהיה איכותי יותר. לצד יצרניות שבריאות הכלב ניצבת בראש הסדר העדיפויות שלהן, ישנן יצרניות שרוצות להרוויח וכמה שיותר. הדרך שלהן לעשות זאת היא עם גדישת המזון ברכיבים זולים, המטשטשים כמעט לחלוטין את נוכחותם של אלו האיכותיים.

בנוסף, העניקו חשיבות לסדר הופעת המרכיבים. ממש כמו במזון שאתם צורכים, גם על מארזי המזון של הכלבים סדר הופעת המרכיבים מעיד על הכמות שלהם במזון. לדוגמא: במידה ואתם רוכשים מזון על בסיס דג סלמון, הבטיחו כי מרכיב זה יופיע ראשון. המרכיב הראשון הוא קמח, תירס או אורז? הנה לכם סימן כי מדובר על מזון שהוא הכל, רק לא איכותי.


 

"אני מעוניין להחליף מזון לכלב שלי. מה עליי לעשות?"

ראשית, יש לבחור שק חדש של מזון לכלבים. ניתן לרכוש שק עצמאית, זאת בהתבסס על רשימת המרכיבים, תוך התחשבות מלאה בזן הכלב, גילו (גור/בוגר/מבוגר) וגודלו. אפשרות נוספת היא כמובן להתייעץ עם הווטרינר המטפל או איתנו. 

כן חשוב לדעת: על הכלב להסתגל למזון החדש. בימים הראשונים, יש לערבב את המזון החדש עם המזון הישן בכמות שווה. רק כעבור מספר ימים ניתן להאכיל את הכלב רק במזון החדש והאיכותי.

 

 

השילוש הקדוש: איך לבחור מזון איכותי לכלב?

אין תחליף להתרשמות שלכם מרשימת המרכיבים, וזכרו: רשימת מרכבים קצרה מעידה על מזון איכותי וטהור יותר.
התייעצות עם הווטרינר הקבוע והמטפל אף פעם לא מזיקה, בטח לא כשאתם רוצים להחליף שק מזון אחד באחר. 
אמנם לא מדובר על תנאי סף, אך בהחלט כדאי לתת עדיפות למותג מזון אמין ומוכר. כך, אתם יכולים להיות שקטים כי הכלב שלכם אכן מקבל את הטוב ביותר מהטוב ביותר.

 

Leave a Comment