תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

אוכל לכלבים - איך תדעו שהאוכל של הכלב שלכם טוב בשבילו?

Posted by royalpet 14/01/2020 0 Comment(s)

אתם מורידים אותו למטה מספר פעמים ביום, דואגים שיהיה לו חם בחורף ונעים בקיץ, מחייכים אליו, קונים לו מתנות ובעצם – משקיעים בו כאילו שהוא היה תינוק. יחד עם זאת, כל נושא תזונת הכלבים לא תמיד ברור, שכן המבחר הנרחב עשוי לבלבל מאוד.

 כדי לספק לכלב החביב שלכם מזון איכותי שיסייע בשמירה על בריאותו, חשוב שתדעו מהם המרכיבים החשובים שיש לספק לו. לפני שנסביר על מרכיבים אלו, חשוב לנו לציין ששאריות של מזון אדם אינן מכילות את כל הרכיבים להם הכלב זקוק, ומעבר לכך, הן עלולות להזיק לכלבים מבוגרים. אז גם אם הכלב האהוב שלכם מתבונן בכם בעיניים מתחננות ומבקש ביס, רצוי להיות חזקים ולספק לו אוכל איכותי, טעים ומזין – אבל שמתאים לכלבים. 

אילו רכיבי מזון חיוניים לכלבים?

כאשר בוחרים מזון לכלבים חשוב לוודא שהוא מכיל את הרכיבים הבאים:

1. חלבון

ברוב המקרים יופיע החלבון בראש רשימת הרכיבים ויצוין מהי הכמות שלו. החלבון בונה את השרירים ולכן הוא כה חיוני. כמות החלבון משתנה בין יצרן ליצרן. 

מזון כלבים איכותי שמיועד לכלבים בוגרים, יכיל בין 24 אחוז חלבון עד 28 אחוז חלבון, בעוד מזון כלבים איכותי שמיועד לגורי כלבים, יעמוד על 30 אחוז חלבון. כאשר מדובר על מזון שמיועד לכלבים מבוגרים, יכיל מזון איכותי 22 אחוז חלבון. הסיבה לירידה בכמות החלבון היא שהכלב המבוגר פחות פעיל מכלבים צעירים, לכן, השרירים שלו זקוקים לכמות מעטה יותר של חלבון. אם הכלב פעיל מאוד, חשוב עוד יותר לבחור במזון שמכיל כמות גבוהה של חלבון.

2. דגנים

הוספת דגנים למזון כלבים מאפשרת ליצרנים להפחית את עלות ייצור המזון, בצורה זו נשמר גם המראה של המזון. למרות שהכלבים יכולים לפרק את הוויטמינים והחלבונים שקיימים בדגנים, הם אינם תורמים מאוד לכלבים, בעיקר אם מדובר על מזונות שמכילים תירס שאינו מתעכל בצורה טובה ואינו מכיל הרבה ערכים תזונתיים חיוניים. אם כבר בוחרים מזון שמכיל דגנים, עדיף לבחור במזון שמכיל שעורה, חיטה מלאה, אורז או אורז מלא. 

3. ירקות

מזונות שמכילים ירקות שונים, כמו למשל: בטטה, גזר, אפונה וסלק, בריאים מאוד לכלבים, משום שהם מכילים נוגדי חמצון וויטמינים.

4. שומן

השומן חשוב מאוד לכלבים, שכן הוא תורם לתפקוד שלהם ולמראה הפרווה שלהם. מזון כלבים איכותי שמיועד לכלבים בוגרים, יכיל 12% שומן, בעוד מזון איכותי לגורי כלבים יכיל 20% שומן ומזון איכותי לכלבים מבוגרים יכיל בין 8%-10% שומן. ההבדלים בכמות השומן הרצויה נובעים מכך שגורים פעילים יותר מכלבים בוגרים ומבוגרים, לכן, הם זקוקים לכמות גבוהה יותר של קלוריות.

"רויאל פט" – הכלב שלכם נהנה מארוחת מלכים

חשוב מאוד לבחון את סדר הרכיבים שמופיע על האריזות של מזון הכלבים ולוודא שהמזון מכיל את הרכיבים הנחוצים ובכמות הנחוצה. 

במידה שאתם מעוניינים לרכוש מזון כלבים איכותי, תוכלו למצוא מגוון מזונות איכותיים בחנות המקוונת שלנו – "רויאל פט". 

תוכלו לבצע הזמנה מהירה מהאתר שלנו ולקבל משלוח עד לביתכם. במידה שיש לכם שאלה או בקשה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך הטלפון או המייל.

Leave a Comment