תפריט
  • עגלת הקניות שלך ריקה!

מזון ללא דגנים לחתולים – המלצה בריאותית חמה או טרנד חולף?

Posted by royalpet 20/07/2020 0 Comment(s)

אחת השאלות הנפוצות ביותר ששואלים אותנו היא "מהו המזון המומלץ ביותר לחתולים?". התשובה היא שאין מזון אחד מומלץ יותר או פחות, אלא שיש את סוג המזון הנכון ביותר לחתול שלכם – בהתאם לגילו (גור, בוגר או מבוגר) ובהתאם למצבו הבריאותי. לא אחת, בעלי החתולים רוכשים את המזון בהתאם להמלצות שהם קיבלו מחברים, ולעתים הבחירה היא בשק מזון רנדומלי של מותג מוכר. 
 

כל אדם שמגדל חתול, רוצה להעניק לו את הטוב ביותר. כידוע, ישנו קשר ישיר בין האוכל בו תאכילו את החתול, ובין מידת הבריאות והחיוניות שלו. כיום, מספר חברות גדולות מציעות מזון ללא דגנים לחתולים, שהפך מבוקש ונחשק. על שביעות הרצון הגבוהה מהמזון מעידים גם החתולים (שבעים, נינוחים וחיוניים) וגם בעליהם. 

רגע לפני שאתם רוכשים את שק המזון הבא: מה מייחד מזון ללא דגנים לחתולים ומדוע הוא מומלץ כל כך?

 

מזון נטול דגנים לחתול שלכם – אילו חברות מציעות אותו?


אנו מוכרים מזון ללא דגנים של המותגים הבאים:

  • אוריג'ן
  • אינסטינקט
  • אקאנה
  • בווי קט
  • גו
  • נטוריאה קט

איך הפך מזון ללא דגנים לחתולים למבוקש כל כך? ישנם בעלי חתולים שהלינו כי חתולם סובל מבעיות עיכול שונות. כידוע, כשישנן בעיות עיכול, בודקים בראש ובראשונה מה החתול אוכל וממה מורכב המזון שלו. כך, מגלים המון פעמים כי המזון בו מאכילים את החתול גדוש בדגנים. ומהי הבעיה בעצם? חתולים לא תמיד יודעים/יכולים לעכל את הדגנים. עם המעבר למזון ללא דגנים, מדווחת הטבה משמעותית בכל הקשור לעיכול המזון ע"י החתול.

 

"האם אוכל ללא דגנים טעים לחתולים?"

לא רק שהוא טעים, אלא שהוא אמור להיות טעים יותר. כידוע, הדגנים השונים "מעבים" את המזון ומאפשרים ליצרנים להשתמש בחומרים זולים יותר ולהפחית בכמויות של החומרים היקרים יותר. כך, יוצא שהמזון מבוסס ברובו על דגנים, תוך שהדגים, העוף או הבשר כמעט ולא מורגשים בטעמם. עם המעבר למזון נטול דגנים, חתולכם עתיד ליהנות יותר מהארוחות שלו ו"ללקק את שפמו".

 

"החתול שלי סובל מהשמנה. מזון ללא דגנים יתאים לו?"

ישנן מספר מוטיבציות לעבור למזון ללא דגנים, ביניהן – הרצון להתמודד עם השמנה של חתולים. כידוע, הדגנים במינונים מסוימים לא רק שלא תורמים לשמירה על המשקל, אלא שהם גם יכולים להאיץ השמנה. ואכן, לא אחת מומלץ לבעלי החתולים בעלי הנטייה להשמנה לעבור למזון נטול הדגנים, זאת במטרה לאפשר לחתול להשיל ממשקלו, לשמר משקל תקין ולשמור על בריאותו.

 

אחת ולתמיד: האם כדאי לעבור למזון ללא דגנים?

מזון נטול דגנים יכול רק להטיב עם חתולכם. שקי המזון "הרגילים" גדושים בכמויות גבוהות של פחמימות ודגנים שתורמות לתחושת שובע, אך לא לבריאותו של החתול. בעיות עיכול גורמות לחוסר נוחות ולעתים לסבל של ממש. הבשורה המשמחת: ניתן למנוע אותן ולטפל בהן. 

Leave a Comment